Otóż problem mój polega na tym, że z dwóch, skrajnych stron Trójmiasta, posiadam rodzinę. Bliską i fajną. Pech polega na tym, że Trójmiasto owo jest dość jasno podzielone: na samozwalczającą się ową Arkę i Lechiję. Rodzinę lubię, co prawda jestem bardziej za Arką, ale nie mam oporów za kibicowaniem Lechii. Peryferie owego Trójmiasta, na których często bywam, podobają mi się tak samo, mimo odmienności kibicowskich. A rodzina jest jasno ustawiona z obu stron – co nie przeszkadza im się lubić wzajemnie. 

    A i mnie to nie obchodzi.

    Rodziny się nie wyrzeknę dla byle pierdół!

    A i za darmo w ryło nie chcę dostać – co jest dość prawdopodobne w owej sytuacji (jeszcze bardziej, gdybym się obnosił z moim sentymentem do Arki i szacunkiem do Lechii).

    Ludzie którzy nie są tak podzieleni, tego nie zrozumieją.

    Żeby było weselej, przynajmniej w 1/3 płynów ustrojowych składam się z Ukraińca, a połowa mojej rodziny ze strony matki, znalazła się znienacka na Żuławach, w ramach Akcji Wisła

    Żeby było jeszcze bardziej weselej: jeden z bratów dziadka walczył w AK (w Świętokrzyskim), a brat drugiego w UPA (Lwowskie) – nie, ten nie zabijał Polaków, a wręcz przeciwnie – zastrzelił go Polak i poszło o babę (!) , co jest całkiem niezłym tematem na xiążkę.

    Więc luz i wywalenie na wszystko, niejako mam we krwi.

    Bo po kiego grzyba się spinać, gdy zostałeś wprasowany w coś, co od ciebie nie zależy?!

    A tak przy okazji: łącząc się z walczącą z azjatycką hordą Ukrainą (broniącą NAS przed nimi!), kozakiem może zostać każdy – w tej materii była zawsze pełna tolerancja.

    Więc ja powróciłem do korzeni swych kozackich, by ocalała ojczyzna ma – Polska.

    Jakby ktoś miał wątpliwości – jestem Polakiem i takim pozostanę!

1,036 odsłon(a), 2 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 54.164.198.240
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code