Komórki zdominowały nasze otoczenie względnie niedawno. To nawet nie życie jednego pokolenia! Jedno pokolenie co najwyżej wychowało się w ich obecności, przyjmując to jako coś normalnego. W zasadzie sformułowanie "komórka" , już odchodzi w zapomnienie. Teraz królują smartfony i tablety. Na ogół dotykowe cholerstwa… i duże jak kafelki!

      Nie wiem w sumie, gdzie teraz kończą się smartfony, a zaczynają tablety? Nie potrafię znaleźć tej cienkiej granicy. Pamiętam za to, jak pod koniec lat 90 komórki zaczęły się kurczyć tak bardzo, że… zatrzymano ten proces, bo nie szło z nich już korzystać!

      No ale wtedy telefony służyły do dzwonienia. Dzisiejsze kafelki (i ta mniejsza terakota) robią zdjęcia, łączą się z siecią, tudzież inne cuda. Czyli robią wszystko – a wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. 

      Przede wszystkiem NIE DA SIĘ (wbrew powszechnemu mniemaniu) zrobić porządnych zdjęć komórą, czy tabletem (robienie zdjęć kafelką jest chociaż cokolwiek śmieszne). Żadne pixele i programy nie rozwiążą tego problemu. Optyka (ogniskowa), czas, przysłona – tego się na czas obecny nie da niczym zastąpić. Owszem, może czasem jakas focia z bliży i po obróbce wyjdzie nawet nawet… Ale to czasem. Kompa kafelek, czy taki terakocik nie zastąpi. Ino to miejsce zajmuje wszystko i śmiech budzi.

     A tak sie zaczęło ongiś ładnie wszystko miniaturyzować…

     Widocznie komuś się przypomniały początkowe cegły i dawaj robić kafelki!

734 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 5
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 18.234.111.56
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code