W niedzielę miałem przyjemność być na ostatnim koncercie zespołu Behemoth, z trasy koncertowej o wiele mówiącej nazwie: "Polish Satanist Tour 2014 E.V.". Pierwsze co mnie rozwaliło przy wejściu, to dość głośna grupa odmawiająca różaniec za tych niby satanistów. Sataniści ci potencjalni, w liczbie przynajmniej tysiąca, olali tą arcyciekawą pikietę, pozwolili jej dotrwać do końca, po czym pochłonęli bluźnierczą muzykę zespołu z pełną radością. Tu mi się przypomniało, co kiedyś rzekł Bruce Dickinson: "Gram heavy me­tal od pra­wie 30 lat. A je­dyny sa­tanis­ta, które­go spot­kałem, był księgowym. "  I ja wierzę, że to prawda! 

    Od dłuższego czasu zadeklarowanym przeciwnikiem solisty Nergala, jest niejaki Ryszard Nowak. Ciąga go po sądach, pikietuje, a to wszystko przez incydent ongiś wykonany przez niego w Gdyńskim klubie, z podarciem Biblii i określeniem jej jako najbardziej śmiertelną xięgę w historii.

     Jedyne co panowie ci osiągają tymi szopkami, jest medialny rozgłos, zrobiony na zasadzie: nie ważne co, ale ważne że mówią o mnie.

      Więc Nergal ongiś zachował się jak chłopiec, drąc ogólnie dostępną xięgę, coś tam bełkocząc na jej temat przy okazji. No ale zbastował z podobnymi akcjami i po prostu czyni sztukę, używając ogólnie dostępnych (akurat u nas w kraju) symboli. O Koran na ten przykład w kraju nad Wisłą ciężko, a za nielicznych jego TU wyznawców – czyli Tatarów, dałbym się pokroić.

      Z kolei pan Nowak złapał wiatr w żagle przy tej okazji, robi jako się rzekło rozgłos (niezasłużony) sobie i zespołowi przez siebie prześladowanemu. Jak tacy dwaj chuligani z podwórka: jeden robi kupę sąsiadom na wycieraczki, a drugi ciągle w tamtego rzuca kamieniami. 

      I tak chyba już bez końca.

      A prawdziwe zło jest – jestem tego właściwie pewny! – tam gdzie się go nie szuka. Bo jak to ongiś rzekł, zdaje się D.A.F. de Sade: "Tysiąc niewyjawnionych zbrodni kłuje w oczy mniej, niż jedno, niegroźne dziwactwo…"

1,009 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 34.239.149.34
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code