1 maja jest świętem, chociaż ze świętymi nie miało ono dotąd wiele wspólnego – a praktycznie wcale! Ot, socjalistyczna, nagłośniona zadyma, uciskanego "ludu pracującego".
Kościół oczywiście, tradycją sięgającą 2000 lat, musiał też się, do owego z nagła powstałego święta dokleić i wstawił w to miejsce: wspomnienie niejakiego Józka robotnika (a właściwie rzemieślnika – robotnicy pojawili się na ziemii dopiero jakieś, góra 300 lat temu).
To zresztą stała metoda postępowania chrześcijaństwa, przez dwa tysiąclecia jego trwania, która aczkolwiek okazała się wyjątkowo skuteczna! Więc na miejscu świątyń pogańskich stawiano kościoły, a na miejsce świąt pogańskich wklejano swoje, najczęściej z czapy wyjęte: Boże Narodzenie, Święto Zmarłych, Świętego Jana, itp…
No a teraz Józia "robotnika".
Co mi absolutnie nie przeszkadza!
Wolnego powinno być jak najwięcej, za co mocno kościołowi wdzięczny jestem!
No ale dni wolne są solą w oku ekonomistom, biznesmenom i innym mądralom z nimi współpracującymi.
Więc jak ich tak w mediach posłuchać, to każdy dodatkowy, wolny od pracy dzień, jest tragedią dla kraju i kolejnym krokiem ku ekonomicznej przepaści!
Najlepiej, jakby (według nich oczywiście), ludek owy pracujący, zapierdzielał przez 24 godziny na dobę, 7 okrągłych dni w tygodniu, i 365 (lub 366) dni w roku!
Bo spadnie PKB, przychody i dochody…
Ja na to mam odchody!
Świąt i wolnego czasu powinno być jak najwięcej… i ekonomia by od tego nie ucierpiała!
Wiedzą o tym społeczeństwa zaawansowane technicznie, których czas pracy sukcesywnie się skraca, a wydajność wzrasta, ku zadowoleniu i pracujących i przedsiębiorców.
W przeciwieństwie do nas, gdzie dzieje się odwrotnie, pracującym, mimo ciągłego zapieprzania, na nic nie starcza, a naszym przaśnym "byznesmenom" wciąż mało…

661 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 35.171.183.163
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code