Jakie spustoszenie zrobiła pokoleniu PRL propaganda – głównie televizyjna – można zobaczyć po ostatnich politycznych zadymach.

Oni to autentycznie i mocno przeżywają!

Młodzi mają to ogólnie w dupie, albo poprzez dostęp do NIEZALEŻNYCH mediów (internet) sami znajdują prawdę. A to nie jest trudne – wystarczy poszukać. Zresztą jak tak obiektywnie spojrzeć na te międzypartyjne przepychanki, to najlepszym rozwiązaniem rzeczywiście jest mieć to w dupie.  

No ale nawet dla tych uzależnionych od TV staruchów dojście do prawdy nie powinno być problemem. To naprawdę nie jest skomplikowane! Wystarczy użyć pilota! 

Więc tak: za ich młodości (czyli w PRL), CAŁA televizja składała się z dwóch (!) propagandowych kanałów i wystarczyło tylko wszystko odczytywać odwrotnie, by ogarnąć co jest na rzeczy.

No teraz sprawy się pokomplikowały technicznie i mamy dziesiątki polskojęzycznych stacji, z czego prymat wiodą trzy: przejęta przez "jedynie słuszną partię" jej tuba propagandowa o nazwie -TVP. Zawsze postępowa i prosystemowa TVN i taki na uboczu, acz też levacki Polsat.

Każda z nich fakty interpretuje skrajnie i subiektywnie.

No tu już czysta logika nakazuje, że aby dowiedzieć się prawdy, wystarczy obejrzeć wiadomości z wszystkich trzech i wyciągnąć średnią obiektywną.

Ale dla tych sierot po szarym PRLu to zbyt potężny wysiłek intelektualny, a poza tym dawny podział na komuszków i ich przeciwników zamienili oni gładko na fanatycznych zwolenników jednej z dwóch opcji (znaczy mohery i lemingi).

I za chuja jasnego nic do nich nie dociera!!!

No tego nawet za PRL nie było! Tam jakoś wszyscy razem żyli (pamiętam schyłek tej ideologii), ewentualnie ktoś komuś robił cicho koło pióra (TW). Teraz jedne staruchy żrą się z drugimi do krwi!

Tylko po co?

Prawdziwy problem, jakim jest gospodarka, chora ekonomia (3 000 000 emigrantów zarobkowych – słownie trzy miliony), tradycyjnie schodzi na margines, a krzyk podnosi się o pierdoły…

…no chociaż sądy i prokuraturę już dawno należało pozamiatać, bo tam sprawiedliwości nie było!

Ale niestety zamiatanie w wykonaniu PiS, to tylko kolejna zmiana właściciela władzy. No lepsze to niż nic – lecz to wciąż NIC.

Tyle że medialnie rozdmuchane po ekranach.

A czym mi jeszcze te niedobitki z czasów PRL podpadły ongiś?

  Ano jeszcze całkiem niedawno, przed totalnym spadkiem bezrobocia, kłuła w oczy kategoria starych, peerelowskich pojebów, co to pomimo wysokich swych emerytur podejmowały się każdej pracy, czopujac tym samym etaty młodych ludzi.

Czasem robili to na kredyty dla swych dzieciątek i wnucząt, ale częściej przez to, że po skończeniu pracy nie mieli co ze sobą zrobić.

Tacy byli prymitywni!

Albowiem prawdziwą wartość człowieka poznaje się po tym, jak spędza czas wolny i jak długo jest w stanie wytrzymać sam ze sobą.

I w ciszy…

248 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 2
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 54.89.187.28
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code