Jest sobie taki konkurs TV o nazwie "Milionerzy". Można tam wygrać okrągły milion (w ojro, dularach, złociszach, czy czym tam płacą akuratnie). Za graminicą wygrywali owy milion dość często. W polskiej wersji jednak główna wygrana padła tylko raz, a i tak w dogrywce, po latach, gdy zawieszono pierwszą serię właśnie ze względu na brak wygranych głównych.

       I tu sęk jest.

       Gwarantowaną wygraną było pół miliona i większość uczestników tej polskiej edycji zawieszała się przy owej kwocie, dalej nie ryzykując.

       A pół miliona to jednak jest dwa razy mniej niż milion.

       No i jest jakiś niesmak z niewejścia na szczyt.

       Ale szmal niemały zostaje w kieszeni…

       Tylko co z ambicją?

       Chodzi o to, że w świecie, historii, życiu, liczą się ci, co zdobywają szczyty. Szczyty owe są nieliczne, zdobywców jest niewielu, większość i tak ginie po drodze, ale próbują. Zawsze ktoś w końcu z tej elitarnej cokolwiek paczki dociera i błyszczy. Ta nieliczna z nielicznych reszta bohaterów przepada. Ale nie tak zwyczajnie, a ze świadomością, że wdzierali się tam, gdzie reszta stada nawet sobie tego nie wyobraża.

       Tyle że nie w Polsce.

       Tu zasadą jest: "Żyć chujowo, ale stabilnie.".

       Ryzyko jest w zaniku. Tu świętym słowem jest: "STABILNOŚĆ".

       Paradoxalnie, owa stabilność masowa powoduje, że jest wyjątkowo niestabilnie, ponieważ brak ryzykantów… a nawet nie ich brak, a bardziej mentalne wykluczenie tych jakże kluczowych dla społeczeństwa jednostek, powoduje pozbawienie stabilności całej reszty masy.

       Więc jest chujowo.

       Ale niestabilnie stabilnie dla pionków systemu. A jak stoją, to zacieszają, bo pochyły pion starcza im do szczęścia, a na resztę będą orać jak woły, z ryczącą radością.

       A tak mogliby biegać, a nawet latać…

 

             "Lękliwy jest niewolnikiem."

                                                      Seneka

366 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 54.196.26.1
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code