Jacyś "geniusze" (pewnikiem zza oceanu – czyli z ju es ej) doszli kiedyś do wniosku, że człek zwykły, szary, pospolity, wykorzystuje 10 do maximum 20 % możliwości swojego mózgu.

         Że tam niby reszta jest kompletnie bezużyteczna i leży odłogiem – ot tak, dla wypełnienia pustego miejsca w czaszce – jak gąbka w przesyłce (powodując, że płat przedczołowy nie przesuwa się wraz z ruchem właściciela ku potylicy, powodując zakłócenia w myśleniu).

        O dziwo, ta bzdura chwyciła (!) i nawet przez pewien czas była modna.

        Po czym ktoś się podrapał po owym mózgoczaszkowiu (ciekawe, czy po tym niby nieaktywnym, większym obszarze?) i stwierdził, że ani Bóg ojciec, ani matka Natura (wybór rodzica, zależy od stopnia postępowości właściciela owej szarej, pofałdowanej masy) nie marnowaliby tak wielkiej, tak mocno zasilanej (stopień ukrwienia i ogrzewania) i tak strategicznie położonej powierzchni ciała… na nic nierobienie!

       Koniec końców, wyszło chyba na to, że nasze, cokolwiek skromne i ułomne ciało, wymaga jednak jakiejś (dość poważnie rozwiniętej) jednostki sterującej i chyba jest nią właśnie owa reszta mózgu.

       I tu znowu powstał problem, bo według racjonalnego myślenia (skromnym płatem przedczołowym), CAŁA nasza cywilizacja, inteligencja, inwencja i cokolwiek jeszcze przypisać człowieczeństwu i postępowi, zawarte jest właśnie w kawałku mózgowia mieszczącemu się w garści.

       Otóż nie wydaje mi się.

       Jako człek cokolwiek myślący (zaraz powiem czym), uważam że mózg jest ogólnie do dupy i tamże, swobodnie mógłby się znajdować (tyle, że by się ściskał przy siadaniu).

      Więc trzeba zdać sobię sprawę, że każdy, kto właśnie czyta ów wpis, siedzi przed ustrojstwem zwanym komputerem (ewentualnie tabletem, czy smartfonem)… i go obsługuje!

      Mózgiem owych urządzeń jest procesor, steruje się tym zestawem klawiaturą (myśl i dotyk), patrzy w monitor, odbiera innych kamerką – tudzież widzi się kamer innych zrzut (wzrok i słuch), lecz i tak cokolwiek jest się na zewnątrz tego sprzętu. Co nie przeszkadza być czasem nawet mocno zżytym z ową elektromechaniką – zwłaszcza jak się steruje jakimiś urządzeniami na zewnątrz (jakiś robocik na przykład), lub gra się w grę – jak rzekł klasyk neta.

      Więc ja też jestem na zewnątrz – JA to potocznie dusza.

      Trzeba tylko uważać, by za bardzo nie oddalić się od owego instrumentarium – a zwłaszcza klawiatury.

      Powszechnie zwie się to autyzmem.

      Tudzież nie rypnąć w ów sprzęt całą swą masą.

      Powszechnie zwie się to hedonizmem.

      Zalecany jest tradycyjnie złoty środek:

      Odbyć odpowiednie testy na tym humanoidalniepodobnym komputerze, po czym wstać i iść ku prawdziwemu życiu, bo Admin koniec końców odłączy nam go i zniszczy (taki złośliwiec!).

      A owy, chwalony przez niewiarków racjonalnych, pod niebiosa mózg, wyparuję w pizdu przestrzeń jako pierwszy: albowiem wodnisty jest i nietrwały jak galaretka.

     A co do wymienionego w tytule mnemo:

     Pasjonaci (informatycy, domorośli hakerzy?) korzystania z owej szarej masy, wymyślają co i rusz jakieś właśnie mnemotechniki, typu szybkie czytanie (strona xiązki na milisekundę!)…

    …chociaż nie wyobrażam sobie przeczytania takiej na przykład pierwszej z brzegu: "Krytyki Czystego Rozumu" Immanuela Kanta w pół minuty, ze zrozumieniem.

     Tudzież opracowali podobno sposób zapamiętywania WSZYSTKIEGO  za pomocą skojarzeń. Tutaj wyręczył mnie genialny Woody Allen, który w jednym ze swoich filmów potrafił dzięki tej technice zapamiętać wszystko… oprócz tego co miał zapamiętać.

     Z niecierpliwością czekam na następne, błyskotliwe pomysły tych "geniuszy" od wykorzystania mózgu.

1,023 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 54.236.58.220
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code