…czyli czemu wszyscy się jarają japońskimi przecinakami, a nikt nie kojarzy dobrych, polskich blach…

    Zacznę może od początku dla odmiany. Po zakończeniu II Wojny Światowej, 2 września 1945 (II Wojna była najkrótszą w historii: zaczęła się 1 września, a skończyła 2) przybyło nagle w Stanach Zjednoczonych od cholery zdobycznych szabel Made In Japan, co odbiło się na centrum kinematografii, zwanym dalej Żydowood. Zdobywane masowo na samobójcach – samurajach spowodowały, że biała broń od tej pory kojarzyła się jankesom przede wszystkim z tymi ni to mieczami, ni szablami. Widząc precyzję wykonania owej dziwacznej broni, nabrali przekonania, że jest ona jednocześnie najdoskonalszą. 

     I tak trafiła na ekrany kin i rozpowszechniła się na świecie! Nawet nasz Wiedźmin popylał z takową i ciężkim mieczem! Poza tym wszędzie można kupić szablomiecz ten samurajski jako ozdobę. Szable polską już ciężko!

     A była to najdoskonalsza broń biała w historii świata! Szabla huzarska powszechnie używana przez niepokonaną przez ponad wiek formację (co już stanowi wspaniałe referencje tej broni!), wyposażona w ustrojstwo o nazwie: paluch , sprawiające, że stawała się taka szabla przedłużeniem ręki (typowy samuraj natychmiast połamałby sobie ręce, chcąc wywijać tą swoją kataną, tak jak naszą szablą), zakończona obosiecznym ostrzem zwanym piórem i wykonana z równie doskonałej stali co japońska – zwanej damasceńską . Sprawdzała się w boju, czy to konno, czy piechotą i dawała takie możliwości wywijania nią, że nie zachowały się praktycznie żadne reguły fechtunku tą bronią!

    27 września minęła rocznica bitwy pod Kircholmem. Przemilczana totalnie. Tak jak ta pod Kłuszynem i dwie pod Chocimiem. Wszystkie one miały miejsce w XVII wieku i są złośliwie nienagłaśniane. Właściwie olewane przez media i szkoły. A to były największe osiągnięcia w historii wojen w ogóle! Nasze, polskie, niepowtarzalne! Ale nie – z takich dużych bitew każdy zna na pamięć Grunwald (skąd inąd też mocna rozpierducha). Wiedeń – bo międzynarodowa to była wyprawa. Cała reszta nie istnieje w mediach. XVII wiek kojarzy się tylko z pańszczyzną – bo tak utrwalono to ludkom w PeeReLu.

      A wtedy byliśmy AUTENTYCZNYM imperium!

 

 

1,304 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 3.233.219.101
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code