Polacy, ze szczególnym zwłaszcza uwzględnieniem Polek (seniorów starszych), są mistrzami w spożyciu leków. Tyle aptek, z takim poziomem sprzedaży, nie spotkamy w żadnym kraju! Każdy blok reklamowy, o dowolnej porze, na dowolnym kanale, składa się w połowie z zachwalania jakiegoś medykamentu. Lekomania jest tu powszednia. Tu każdy bierze coś – najczęściej garściami.
To jest fenomen jeszcze pod tym względem, że to zasadniczo ubogie społeczeństwo, wydaje majątek na przeróżne piguły, wspomagacze, suplementy diety, itp. , które potem spożywa garściami bez opamiętania!
Więc starsze panie, masowo i regularnie okupujące przychodnie i narzekające na brak kasy, wcinają medykamenty za fortunę (co staje się przez to ich jedynym hobby), ponieważ starsza kobieta w Polsce nie może być zwyczajnie zdrowa i sprawna – to nie uchodzi w towarzystwie!
Ich mężowie, garście zmixowanych leków na wszystko, dodatkowo zapijają alkoholem, co powoduje burze w ich organizmach i tornada w umysłach.
Ich dzieci (matki! Przede wszystkim matki małych dzieci!), u swoich bobasków notorycznie dopatrują się chorób wszelakich, więc są drugą liczebnie grupą, która okupuje przychodnie i apteki, podłączając swoje pociechy, niezdolne się obronić, do nieustannego źródła chemii "zdrowotnej".
Swoje zaś większe dzieci, futruje regularnie suplementami diety wszelakimi, by toto młode było sprawne, nie łapało zarazków i pędziło spidem w dorosłość.
Toto młode, potem zamienia suplementy w prawdziwy spid w postaci amfetaminy, dzięki czemu staje się typowym osłem roboczym w jakiejś korporacji, a po ślubie i czynnościach rozpłodowych, rozpoczyna się kolejny cykl lekomański.
Ku radości właścicieli aptek i producentów leków, dla których ten kraj to żyła złota!

826 odsłon(a), 2 odsłon(a) dziś

Jedna odpowiedź na „Hipochondria”

  • "… starsza kobieta w Polsce nie może być zwyczajnie zdrowa i sprawna – to nie uchodzi w towarzystwie!"
    Zartujesz sobie? Babcie, zwłaszcza te biedne zapieprzały całe życie, przez co na starość się ta praca odbija na zdrowiu. Jeżeli siada Ci serducho, to nie sądzę byś skąpił na lekarstwa. Nie uogólniaj tak to przesada…

    Oceń: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 54.196.26.1
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code