Czyli: Hlejouin, Wszystkich Wciętych i Zapuszki.

     W tym rocku ruszyła ostra krytyka nowodoczepionego do Święta Zmarłych (wolę tą nazwę) i Zaduszek – Heellooweenuu. Nawet w ostatnią niedzielę coś tam xięża grzmieli w tej kwestii na mszach swych.

     Otóż jedyne co może grozić Świętu Zmarłych, to nieprzybycie z rana na cmentarz, skacowanej po hlejołinowej imprezie młodzieży i juniorów starszych. Ja heelloweenuu jestem wielkim zwolennikiem, o czym już pisałem nawet wielokrotnie

     Bo cóż może przeszkadzać w doczepieniu do arcypoważnego, skłaniającego do zadumy (teoretycznie) Święta Zmarłych, arcyniepoważnego Hlejołinu, wyśmiewającego tąmże śmierć?

     Według mnie uzupełnienie genialne!

     A co do zniczy: babki nasze i matki z pokolenia Homo Sovieticus traktują ustawianie zniczy owych i chryzantem złocistych na mogiłach, jakby to był jakiś konkurs najpiękniejszego nagrobka, a każdy zwracał na to uwagę – co chyba każdy widział na własne oczy i przeżył na własnej skórze. 

    A co do obaw o wywalenie Święta Zmarłych przez owy Hleejjoooweeen: nic takiego nam nie grozi, albowiem nie tradycja odwiedzania cmentarzy, a tradycja odwiedzania rodziny jest tu najważniejsza, ponieważ to święto niezobowiązujące (jak na przewciwstawny przykład wigilia) i spotkania z rodziną, przy równie niezobowiązującej flaszce zawsze uznawałem za nadzwyczaj piękne przeżycie.

    I co do tej kalki z hameryki, co to odwalają dzieciaki: "Cukierek, albo psikus!". Wersje są dwie w moim przypadku:

  1. Albo z liścia i wypieprzać na kopach gówniażerkę.
  2. Albo samemu wziąść* koszyczek i krążyć od chaty do chaty z hasłem: "Alkohol, albo wpierdol!".

 

 

 

 

    *Moich ulubionych słów już chyba nie muszę tłumaczyć?

1,929 odsłon(a), 2 odsłon(a) dziś

2 odpowiedzi na „Akcja Znicz!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 3.233.219.101
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code