Jako że zbliża się czas moich ulubionych, najbardziej klimatycznych świąt, rozgorzała dyskusja i wręcz zwalczanie doczepionego do nich, anglosaskiego halloweenu (gdzie te Dziady z dawnych lat?). 

     Niestety jest to jeden z wielu takich przeszczepów, co prawda nie tak tandetny, jak takie na przykład badziewne do porzygania walentynki, a nawet więcej! Mi to święto(?) całkiem się podoba ze względu na parę imprez, na których bywałem, gorzej znoszę dzieciarnię chodzącą po domach za cukierkami – to wywołuje we mnie obrzydzenie, jako kalka zachowań oglądanych w hoolywoodzkich filmach.

     Ale imprezy? Czemu nie! Jeśli są robione z fantazją, to można się przebrać, powydurniać i zabawić – nie widzę przeciwwskazań!

     W moim mieście od lat organizowane są zaduszki dżezowe i nikogo to nie rani i nie rusza. Bo niby czemu?

     W podobnie wyluzowany sposób podchodzę do halloweenu. Pod jednym wszakże warunkiem!

     Następnego dnia KONIECZNIE trzeba się stawić na cmentarzu i zapalić chociażby tylko jednego, symbolicznego znicza na jakimś grobie. 

1,280 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Jedna odpowiedź na „Hlejoween,Wszystkich Wciętych, ZaPuszki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 52.91.39.106
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code