Przez 45 lat kraj nasz był w szponach szatańskiego, czerwonego systemu. Systemu płuczącego duszę w stopniu wręcz doskonałym! Widać to idealnie po pokoleniu (lub pokoleniach!), którew w owej czerwonce się wychowały. Mentalnie te ludki prezentują się niczym uciekinierzy z Korei Północnej, którzy w wolnym świecie zwyczajnie się gubią. Mają tak mocno zaKODowane w baniach bycie Homo Sovieticus, że praktycznie nic nie jest już ich z tego odmienić.

System niedostepny i uszkodzony.

No ale ów system padł na ryj niejako pod własnym ciężarem i trzeba go było czymś zastąpić. Szybko, bo wszystko sypało się na oczach w totalny proch!

Jak zwykle w takich wypadkach wybrano opcję najgorszą.

Czyli żarłoczny, bezlitosny i dziki kapitalizm (w zamyśle). Wmówiono ludkom spokojnym i umęczonym, że muszą biec, że sukces czeka (wyścig szczurów), bo wtedy tym nielicznym amatorom u steru tylko taki kurs się wydał najwłaściwszy. 

Jak już wyraźnie widać po 30 latach takiej gonitwy – czerwonkę zastąpiono bielmem na oczach.

Kredyt w czymkolwiek (frankach, złotówkach, itp.) stał się czymś tak naturalnym, jak odebranie sobie życia po nim (największy wskażnik samobójstw mężczyzn w Europie i jeden z największych na świecie!!!). W jednej chwili system, który propagował zlanie się w bezkształtną, czerwoną, ludowo/robotniczą masę zmienił się w totalnie coś przeciwstawnego. Nagle najważniejsze stało się "Ja" i "Mój" sukces. Nikt, nawet najdrobniejszym drukiem nie wspomniał, że sukces jest dla nielicznych. Więc nieświadome szczury ruszyły, licząć że KAŻDY będzie pierwszy. Logika zeszła na bok, nikt już nie liczył sił na zamiary: podium miało być dla wszystkich!

Że też taki prosty nonsens nikogo nie zaintrygował ?!

ZŁY naprawdę zrobił dobrą robotę, bo tylko wywrócił kapotę na odwrotną stronę i zaproponował ludziom ten sam absurd, tylko z zupełnie innej perspektywy i w nowym wydaniu. Nowoczesnym wręcz! Chociaż pewne elementy zostały, jak: siła młodości, upór, konsekwencja w działaniu (chociazby najbardziej bezsensownym, lub krzywdzącym innych ludzi) i oprawiony w złote ramki cel, który jak się tak głębiej zastanowić jest tylko gównem pomalowanym na żółto.

203 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 3
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 34.229.151.87
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code