"Dupta co chceta! Rzecze owsik

 

     O Jurku Owsiaku i jego orkiestrze wypowiedziałem się już w zeszłym rocku, na moim poprzednim (zablokowanym) blogu:

    http://typnegatyvny.blog.pl/2012/01/08/dzis-oczywiscie-o-wosp/

   Zasadniczo nic się nie zmieniło w moich poglądach. W dalszym ciągu na widok ludzi z puszkami, mam ochotę włożyć im tam granat. Rzygam już dokumentnie televizją publiczną i jej propagandą (jakakolwiek by nie była!). Ale wróć – zmieniło się!

   Jest jeszcze gorzej. 

   Jest coraz biedniej. Coraz szybciej jedziemy na wózku zwanym socjalizmem, w kierunku totalitaryzmu (teraz cwanie ukrytego). Wolność i prawo jest już jeno pustym słowem. System szaleje, niczym lis po kurniku. Lud cierpi w pokorze i dziwnym spokoju, prawdziwy rock odszedł znowu do podziemia (który to już raz?).

   I na to wszystko znowu TVP wciśnie nam tego rozkręconego jak po amfie świra, z jakąś superideą niemożliwą do obalenia – bo jakakolwiek krytyka szczytnej (acz błędnej) w założeniu idei, uczyni automatycznie z krytykanta kwintesencję zła. Znowu nieświadome dzieciarstwo będzie popylać po ulicach, atakując sercami, niczym w walentynki. Znowu się będę musiał nawalić, by tego nie widzieć…

  A wszystko to ku uciesze systemu.

  Jurek, byłeś takim fajnym rockendrollowcem, czemuś mi to uczynił ?! Najgorsze, że na początku to było dobre. WOŚP była pożytecznym fenomenem, teraz jeno choduje pożytecznych (systemowi) idiotów.

  A to wszystko przez zasady! Jurek kiedyś obiecał, że orkiestra będzie grała do końca świata i dzień dłużej. I jako człek porządny i słowny będzie się tego trzymał do upadłego! 

  I nie przyjdzie mu do głowy, że tkwi w bagnie, które go coraz mocniej wciąga i nie ma dla niego opcji wyjścia – bo przecież obiecał… "

1,237 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 2
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 100.24.118.144
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code