Monogamia to taki mit utrwalany wespół z teorią miłości od czasów romantyzmu (jakieś 200 lat). Chodzi o to, że jeśli jednocześnie promuje się dwie tak marginalne teorie, to niesamowitą trudność sprawia ich pogodzenie.

       W miłość, jako się rzekło, nie wierzę. To chwilowa burza hormonów, na którą jednostki reagują w stopniu proporcjonalnym do swojej głupoty: mądry przetrzyma, głupiec rozpieprzy swe życie (a także otoczenia), nim otrzeźwieje (poziom hormonów spadnie).

       Drugą, kretyńską ideą, jest pełne zaufania życie w parach i wyśmiewanie tych, którzy temu zadaniu nie podołali, jako to: rogacze, szmaty, kurwiarze, idiotki, itp.

       A skoki w boki, zwłaszcza w tych upadłych czasach, są czymś wręcz naturalnym! Faceci mają biologiczną tendencję do zaliczania wszystkiego co się rusza, a kobiety nie są gorsze i lgną do co lepszych misiów (skala poziomu wymagań jest jeno mocno różniąca).

       I zaufanie nie ma tu nic do rzeczy!

       Kwestią jest sytuacja i czas, a czas bywa decydujący – stąd tyle potajemnych romansów w kolektywnych miejscach pracy.

       No po prostu inaczej się nie da i skala skoków w bok może okazać się oszałamiająca, chociaż niewielu się do tego przyzna!

       Oczywiście są wyjątki, jest ich sporo, ale tylko potwierdzają regułę.

       Co jasne, wierna większość jest wierna, bo bierna. Znaczy odpuszczają sobie samodzielność, na rzecz życia w parze i wzajemnego pilnowania. I to się sprawdza!

        Ale ceną za to jest uczynienie z takiej pary – kluch w kapciach, wkurwiających żyjących normalnie członków stada ludzkiego.

        Bo natura dzika jest ciągle motorem życia.

        

 

       "Ciało pożąda przeciw duchowi, a duch przeciw ciału."     

                                                   Święty Augustyn

     

399 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 54.196.26.1
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code