…a kiedy tylko kpiną z obywatela?

    Jak się spytać ludzi, czy należy przestrzegać prawa, większość odpowie, że oczywiście tak! Co poniektórzy (ci starsi sztywniacy zazwyczaj) zacytują słynną rzymską sentencję, stojącą u podwalin naszej cywilizacji: "Dura lex, sed lex" , czyli "Twarde prawo, ale prawo".

    No ale co wtedy, gdy prawo staje się absurdalne, niezrozumiałe, wieloznaczne, opresyjne i stojące w sprzeczności z interesem większości obywateli?

    Wtedy oczywiście kodexem prawnym można sobie podetrzeć tyłek!

    Taka sytuacja jest teraz. Takie jest nasze prawo podporządkowane chorym przepisom UE i grupom z układu zamkniętego. Bezwzględne są opresyjne służby pilnujące tego "prawa". Co i rusz słychać o jakimś nieszczęśniku wkręconym w jego tryby i nie mogącym się z nich wykręcić, gdy tymczasem znajomi i krewni królika robią co chcą, śmiejąc się nam w twarze.

    Żołnierz może odmówić wykonania rozkazu w dwóch wypadkach, z zachowaniem pełni honoru, czystego sumienia i godności: gdy ma mordować i gdy misja jest ewidentnie samobójcza.

    My, prości i zwykli obywatele możemy olać prawo, gdy to służy tylko do tego, by nas dręczyć i wykończyć! Chodzi tu zwłaszcza o prawo gospodarcze krępujące rozwój polskiej krainy.

    Bo jest kolosalna różnica między prawem twardym, a bezsensownym. 

    Trzeba tylko zmienić sposób myślenia i przestać żyć udając, że jest normalnie – bo nie jest. Trzeba powstać z kolan i porozganiać te wszystkie pasożyty spod znaku urzędów państwowych, służące swym panom spod znaku szemranej polityki, szemranych mediów i szemranego biznesu.

     Bo będzie tylko gorzej!

1,544 odsłon(a), 2 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 54.236.58.220
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code