Parę lat temu zespół Smokie wydał "ulepszoną" wersję swojego znanego przeboju o Alicji. Ulepszenie polegało na tym, że doczepiono do piosenki zasadnicze pytanie: "Kim jest ta pieprzona Alicja?!". Co się okazało całkiem fajne w finalnym produkcie.

    Ja już od paru (parunastu?) miesięcy zadaję sobie pytanie: kim jest ten pieprzony xiądz Lemański?! 

    Nie to, żeby mi się wylewał zewsząd, jak ongiś mama Madzi, ale żyjąc w medialnym świecie, nie sposób co i rusz o nim nie usłyszeć! Nie jest to mocno upierdliwe, ale swędzi. Z tego co się orientuję, klecha owy zasłynął niepokorą wobec swoich przełożonych i brylował w prorządowej televizji TVN (którą oglądam sporadycznie – stąd też nieznajomość tematu).

    Środowiska postepowe natychmiast się oburzyły na kościół, który swojego szeregowca ustawił do pionu. Ktoś tam nawet wspomniał coś o demokracji (w kościele !!!).

    Otóż kościół to instytucja szczególna, bo powolnie postępowa – co jest zarazem jej zaletą i wadą. Ale ma też wiele cech szczególnych, więc zaczynając od góry:

  • To najdłużej istniejąca dynastia świata (tak tak!). Oczywiście w stylu rzymskich cesarzy, gdzie następcę władcy Rzymu wyznaczał poprzednik i więzy krwi były tam drugorzędne. Tyle że tu założycielem dynastii był sam Bóg wcielony… Chociaż w historii Watykanu bywały też i dynastie rodzinne, jak chociażby w przypadku pociesznej familii Borgiów
  • To ostatnia w nowoczesnym świecie instytucja, która jest zarządzana na styl feudalny, gdzie hierarchia jest PODSTAWĄ jej funkcjonowania (jak w armii).
  • To w sumie największa korporacja świata (aczkolwiek raczej nie najbogatsza), której celem nadrzędnym jest interes firmy.

         Więc jakiś xiądz coś tam, skądś tam, został naturalnie ustawiony do szeregu, jak to się w tego typu instytucjach naturalnie czyni. W swoim czasie kościół bezceremonialnie skasował cały zakon (Jezuitów) i przyjęto to spokojnie. Jako instytucja ma do tego pełne prawo i albo się z tym wierny zgadza, albo nie – wtedy wybiera inne formy religijności.

         To o co ten krzyk?

         I kim jest ten pieprzony Lemański ?!

769 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 54.164.198.240
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code