Sam mam wiejskie korzenie (jak zdecydowana większość Polaków) i określenie kogoś wieśniakiem trochę jednak mnie razi. Wiem że chodzi w tym zwrocie o stan umysłu, nie o pochodzenie, ale jednak…

    Znowu wrócę do tej nieszczęsnej, stolycznej, spalonej tęczy, ale tym razem zacytuję jakąś babinkę, która po 11 listopada, zaczepiona przez reportera koło zgliszcz, wypowiedziała się pełna złości, że oto przyjechali jakieś wieśniaki i narobili bałaganu, a tu jest centrum i tu mieszkają inteligentni ludzie (!!!).

    Bywając w stolycy widywałem już takie pogardliwe dla prowincjuszy babki, więc to chyba bardziej norma, niż wyjątek. Tu mi się przypomniała jakaś weteranka Powstania Warszawskiego, też oglądana w TiVi (jakiś program wspomnieniowy), która w 1944 miała okazję zabezpieczać (nieudany i zmasakrowany przez Niemców) desant Wojska Polskiego na pomoc powstańcom. Ona też z pogardą wypowiadała się o jakimś weteranie krwawego szlaku bojowego, który zwyczajnie nie chciał stracić życia (wiedział co to wojna) i nie ciągnęło go do samobójczego ataku – jak tą małoletnią czeredę. Mówiła coś o wystraszonym chłopku (!!!), którego bezskutecznie usiłowała namówić do walki. Wspominala to z żalem, pogardą i złością, nawet paredziesiąt lat po tych wydarzeniach!

   Małoletnia, podkręcona walką idiotka (wszystkie małolatki mają niskie IQ), która usiłowała rozkazywać weteranowi!!!

   W tym momencie przestałem żałować zniszczonej stolicy i stwierdziłem że powinno się ją wyrżnąć do reszty. Napływowych ze wsi pozerów, których tam jest teraz większość, w pierwszej nawet kolejności.

   Przestałem także żałować polskiej, przedwojennej arystokracji, ziemiaństwa i inteligencji, bo jeśli to były takie zadufane w sobie CHAMY, to naprawdę niech im ziemia ciężką będzie i niech to już nigdy nie wraca! 

569 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 54.196.26.1
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code