Wspomnę dziś o drodze, którą wybudowano w tym rocku jakieś 50 metrów od mojego bloku. Była planowana 30 lat, a gdy wszyscy przestali o tym pamietać, nagle znalazły się pieniądze i ją całkiem szybko sporządzono.

    Znaczy tylko połowę, bo na drugą planowaną część pieniędzy nie starczyło, więc droga ma niejakże na czas obecny pół sensu.

    Trasa owa miała być otwarta już z początkiem listopada, ale ostatecznie termin przesunięto na listopada koniec, co nie ma (przynajmniej dla mnie) większego znaczenia. Jest ona właściwie gotowa do ruchu, notorycznie oświetlona, ale czeka na oficjalne otwarcie – tu spodziewam się masy oficjeli, klechy z kropidłem, baloników i fajerwerków (trasa ma coś koło kilometra długości) i podobnych ciekawostek.

    Prowadzono na niej jeszcze przez dwa tygodnie jakieś pozorowane prace, w stylu malowania trawy na zielono, ale od dłuższego czasu nie trzeba robić i tego! 

    Więc nie dzieje się nic i inwestycja czeka na oficjalny start.

    To jest taki mój, mały, nieistotny, lokalny cyrk, ale wystarczy spojrzeć na te tak rozdmuchane na cały kraj medialne "skarby", by zdać sobie sprawę, że ludzie u władzy, dziennikarze i kolesie z zarządów państwowych – na ogół niewydolnych spółek, mają jakiś poważny problem sami ze sobą i z ogarnięciem rzeczywistości: że wspomnę nielatające drimlajnery, niejeżdżące pierdolino i całą masę innych, żałosnych inwestycji, otwieranych z megapompą, tudzież wychwalanych pod niebiosa, niczym program zdobywania kosmosu!

    

761 odsłon(a), 2 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 34.204.191.0
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code