No nie odwrotnie. Dobrze przeczytaliście. Stare powiedzenie utwierdza nas w czymś przeciwnym, a bezgraniczna i bezrozumna wiara w naukę jeszcze to pogłębia.

            Ale tak nie jest.

            Po pierwsze nauka wyjaśnia zaledwie ułamek rzeczywistości, a wraz z tym wyjaśnianiem ciągle oddala się horyzont poznania – więc z zasady nauka jest ułomna.

            Po drugie – ktoś tam kiedyś założył, że wykorzystujemy tylko 10% mózgu, a reszta się marnuje. To poszło w świat i się utrzymuje.

            Tyle że to bzdura, a stwierdzenie jest dość debilne. Mianowicie mamy ciało, dość skomplikowane (setki kości, mięśni, ścięgien i narządów), które wymaga komputera go napędzającego (nawet w czasie snu!) i idzie na to tyle terabajtów danych, że z mocy obliczeniowej naszego skromnego mózgu pozostaje nam jedynie te skromne 10%.

            No na zdrowy ludzki rozum, takim ułamkiem nie da się funkcjonować inteligentnie i mądrze.

            Więc skąd nasza jaźń i idee?

            Ano z duszy – czy to się komuś podoba, czy nie.

            My – to dusza.

            Medycy tak po cichu wam powiedzą, że samą korą nie da się tak myśleć (znaczy niektórzy używają chyba tylko tej kory). No medycyna ma z tym ewidentnie nierozwiązywalny, neurologiczny problem od lat.

            A kwestia jet prosta. Tyle, że dla ludzi wierzących. No tu mały wtręt: ludzie obecnie wierzą w horoskopy, wróżby, gusła, itp. , itd. , a za jasną cholerę nie chcą przyswoić sobie podstawowej wiary w Boga, duchy (czyste, czy nieczyste) i cały świat niematerialny – rzeczywisty i realny (tak po mojemu)!

           A te 10% mózgu to jedynie takie złącze USB/klawiatura/Wi-fi/cokolwiek podobnego, co pozwala komunikować się adminowi (czyli nam) z tą biomaszyną (napędzaną elektrycznie!) zwaną dalej ciałem.

           Proste?

           No chyba nie dla wszystkich, zagubionych w tym Nowym Świecie, gdzie nauka zastąpiła Boga.

           Tyle, że Bóg jest idealny, a nauka ułomna.

1,200 odsłon(a), 2 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 3.235.188.113
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code