W Polsce nie jest jeszcze tak źle, jak na Ukrainie, ale…

   Zacznę może od tego, że ukraiński majdan zapłonął (razem z całym krajem), gdy jego mieszkańcy stanęli na granicy głodu i dalej już nie można było funkcjonować po ludzku - gdy tymczasem grupka zwana oligarchami, opływała  w luxusy – sytuacja dokładnie jak przed Rewolucją Francuską!

    No i kosztem litrów krwi i setek ofiar zrobili porządek… po czym do osłabionego kraju tradycyjnie wkroczyli Rosjanie. Wojna trwa tam do teraz i może się przerodzić w każdej chwili w większy konflikt.

    A wieścili już głupcy koniec historii tu i ówdzie!

    W Polsce poszło trochę lepiej, po tym miejscowym załamaniu komunistycznym (słynne 25 lat "wolności"!). Wyrosła jakaś grupka samodzielnych (?), drobnych przedsiębiorców, jakaś nędzna namiastka klasy średniej, nawet jakieś niezależne media i politycy!

    Tyle że podobnie jak na Ukrainie, u steru jest twarda, starosystemowa u swych korzeni, jak to u nas nazwano: Grupa Trzymająca Władzę.

    To powiązane kliki polityczno/urzędniczo/biznesowo/medialne, które na zwykłych ludzi leją z góry sprężystym moczem, nawet nie ukrywając wobec nich swojej bezgranicznej pogardy!

    A co ci zwykli ludzie, ledwo wiążący koniec z końcem?

    Ano zamiast pogonić tą hołotę na nich pasożytującą, skupiają się na pracy (trzymać się za wszelką cenę – bo jałmużna potrzebna!), wiążą sobie na szyi pętlę kredytu, a ci co tak nie chcieli – uciekli w pizdu (moją liczbę 3 milionów emigrantów zarobkowych, w ciągu ostatniej dekady, potwierdziły niedawno wyciekłe, podsłuchane rozmowy "naszych" czołowych polityków – a nawet ją podwoiły!). 

     Uciekają w pracę, pożyczki, lub dosłownie – z kraju.

     Zamiast pokazać jaja i pogonić bydło, które nas tratuje już od 25 lat…

1,049 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 54.164.198.240
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code