Wbrew pozorom, tytuł oddaje realistyczną rzeczywistość. Próżność kieruje mnie nieuchronnie ku wydaniu swych wypocin literackich w formie papierowej (ta jest trwalsza cokolwiek od tego wirtualnego cyrku, który, mam takie przeczucie, za parę lat bedzie równie nieaktualny, co kasety z grami na Atari), z drugiej strony mam zaprzyjaźniony zespół, który wkrótce wyda swoją pierwszą płytę…

        I tu też nie ma z czego zbyt zacieszać, bo trwałość nośników CD, które to niby miały być niezniszczalne, w tej chwili określa się na jakieś góra ćwierć wieku (25 lat dla niewtajemniczonych). nie uwzględniając sprzętu do ich odczytywania, który odejdzie w niepamięć jeszcze szybciej.

        Więc papier na dłuższą metę ma wiekszą wydolność czasową (chociaż druk na nim, typu na przykład sypanego proszku w drukarkach i kasach fiskalnych, jest skazany na wybladnięcie już po góra 5 latach).

        Podobnie krótkim czasem rozkładu cechowała się używana jeszcze niedawno taśma filmowa/zdjęciowa. Pasjonaci, którzy po 100 latach zapragnęli zrekonstruować film "Podróż na księżyc" natrafiali na ogół na rozpuszczone pod wpływem czasu i temperatury, pozlepiane bryły owego celuloidu i dosłownie cudem udało się im owy film poskładać w całość i wydać pod jeszcze bardziej nietrwałą, elektroniczną postacią.

        A co do filmu, 11 listopada miałem okazję odwiedzić niedawno uruchomione centrum filmowe w Gdyni , gdzie po obejrzeniu dość mocno pokręconego filmu o Inżynierze Walczaku , odbyło się równie pokręcone afterparty, dodatkowo wzbogacone o elementy patriotyczne, jeszcze bardziej dodatkowo ropoczęte z hukiem przeze mnie i recytacją napisanego w kwadrans wiersza na temat filmu i o posmaku patriotycznym, co nieoczekiwanie poszło mi w miarę sprawnie, mimo prawie dwudziestu lat niebawienia się w poezję.

677 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 54.89.187.28
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code