…czyli o tym jak zostać perfekcyjną panią domu.

    Z przyrządzaniem posiłków jest jak ze śpiewaniem. Większość się do tego nadaje lepiej, lub gorzej, jest wąska grupka, która robi to genialnie i druga, równie wąska, która absolutnie nie może tego robić. Przyjęło się, że w związkach damsko-męskich kuchnia staje się domeną pań. Nie jestem za, ani przeciw. Jest mi to obojętne (choć podobno najlepsi kucharze to w 100% faceci?).

    Ostatnimi czasy panuje tendencja (podsycana przez gwiazdujących kucharzy) robienia cudów w kuchni wszelakich!

    I to jest błąd.

    Kucharzenie, tak jak inne profesje, wymaga praktyki. Najpierw powinno zaczynać się od potraw najprostszych typu: ten nasz schabowy, kurczak, bigos, itp. Najpierw trzeba się nauczyć robić prostą jajecznicę, by móc się zabierać za najprostszego omleta (a to też sztuka!). Potem w miarę przyzwyczajania się do garów można przechodzić do kombinacji. Naprawdę jest sporo przykładów dochodzenia do mistrzostwa tą długą drogą! Z drugiej strony kucharzenie sprawia przyjemność (przynajmniej dla mnie) i po co się spieszyć, jak ma się długie lata na doskonalenie tej podstawowej czynności życiowej?

    A teraz wszyscy gdzieś niepotrzebnie pędzą! Chcą być szybko doskonałymi!

    A tak się nie da.

    Niedawno była moda na pieczenie chleba w domu. Według przepisów z babskich pism (!). Małżonka kolegi pokłóciła się przez to z teściem, który stwierdził, że woli pieczywo z miejscowej piekarni. Miał rację – sam próbowałem tego zakalca. Inne kombinują (same – a jakże!) z pieczeniami, leczo, pierogami, Bóg wie z czym jeszcze! Na ogół okazuje się to niejadalne, czasem się uda i jest smacznie. Próbować trzeba.

    Ale bez przesady! Znaj umiar i pokorę i zachowaj spokój i cierpliwość!

    Bo kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w domu obok łazienki (znaczy głównie WC), więc należy do niego wchodzić z szacunkiem. A samemu, według instrukcji, to cokolwiek ciężko zrobić. Po to są nauczyciele i mistrzowie, by patrzeć nam na ręce i mówić co robimy nie tak.

818 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 3.233.219.101
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code