Niestety wczoraj miałem okazję odwiedzić XIII In Memoriam ku pamięci Grzesia Ciechowskiego, co okazało się pechowym przedstawieniem w tym smutnym jak pizda mieście (znaczy Tczewie). Właściwie tą wczorajszą szopkę w amfiteatrze można uznać za kolejny, symboliczny koniec życia kulturalnego w tej zapyziałej, acz przelotnej dziurze.

      Poziom artystyczny konkursu ku czci kolesia, który wyrzekł się swojego rodzinnego miasta na rzecz kariery, z roku na rok padał w dół, ale w tym, trzynastym, pechowym odcinku, pierdolnął z całą mocą w dno, przebił je i poleciał w głąb otchłani (czy też kulturalnego szamba).

     Poprzednio rozśmieszyło mnie dziewczątko o nazwisku Brodka. Laureatka, czy tam zwyciężyni konkursu televizyjnego z cyklu: mam parcie na szkło, jak ja co rano na porcelanę. Cudo to medialne, nie wycisnęło z siebie nic, ale pokazało się tłumnie zgromadzonej publice, spragnionej ujrzenia kogoś widzianego w ekranie TV. 

     Teraz nie było nawet tego! Gwiazdą okazał się jakiś miejscowy męczystrunowiec, co to powinien w najlepszym wypadku rzępolić na piwo w jakimś przejściu podziemnym (co jest dość częstą przypadłością obecnie – znaczy rzępolenie z dumą godną fachowca). W ogóle muzyka też ogólnie poszła na dno! Ostatnim, takim autentycznym wyrywem tej sztuki, był grunge i black metal (polecam porażającą xiążkę o tym fenomenie: "Władcy Chaosu"). Od dobrych 15 lat muzyka jest niczym. Nie ma krzyku, nie ma autentyczności, nie ma czegokolwiek, co w prosty i niewyrafinowany sposób rwie zwyczajnie dupę. Jest komercyjny muł, w którym brylują jakieś ambitne dziewczątka i wyjący wysokim "C" , sympatyczni geje.

    Muza zeszła na psy, więc do kurwy nędzy, czas chyba w końcu spuścić ze smyczy kolejne, wściekłe psy muzyczne!

    Niech to nawet będą Psy Pustyni!

753 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Jedna odpowiedź na „Odśpiewane – zapłacone…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 52.91.39.106
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code