Nie ma ludzi, którzy nie dostaliby czegoś od życia. Czy to posmarowana masłem droga przez ów życia znój, czy to nieustanne kopanie w tyłek przez tenże żywot. Jedni się nieustannie hartują w boju, inni wymiękczają swe cielska w kąpielach w ciepłym mleczku. Jednych omijają kwestie zdrowotne aż do śmierci, dla innych zmaganie ze swą fizo-psychicznością jest czymś naturalnym wręcz od poczęcia.

            To jak rozdanie kart. Jednorazowe jak życie. Jedni dostają cztery asy, inni same blotki. 

            Chodzi o to, jak poniektórzy ludzie traktują owe (losowe cokolwiek) rozdanie.

           Otóż ci, co dostali najwięcej na wejściu, zazwyczaj stają się przemądrzali, zadufani i pyszni. Aż świerzbi ich paluszek, by wytknąć tych, co pozostali na starcie (z nie swojej winy). Nie interesuje ich swoja, wyróżniona pozycja, nie zauważają ludzi z drugiej strony – a jak już, to żeby ich wyśmiać i obszczekać. Oni żyją chwilą, która dla nich jest piękna. Oni są bogami… przez ułamek sekundy w skali wieczności. To jest banał, ale zahartowanym Wielki Programator zagwarantował wieczność, a wypieszczonym pyszałkom musi wystarczyć owa chwila.

           Ci, którzy twierdzą, że są samodzielni, mimo że dostali (minimalny chociażby – ale zawsze!) owy pakiet startowy, powinni dostać takiego kopa w dupę, żeby do tego pakietu jeszcze dopłacali! 

          I tego im życzę nie po złości, ale po sprawiedliwości. 

         Do czwartego pokolenia włącznie.

937 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Jedna odpowiedź na „Pakiet startowy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 3.237.94.109
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code