Co prawda jesień idzie nieubłaganie, mimo że jest jeszcze nadzwyczaj pogodnie, ale temat jest wart wzmianki, chociażby przez nawiązanie do systemu w którym tkwimy i jego bezsensu.

    Więc w socjalizmie (czyli obecnym systemie), zakazy i nakazy to podstawa tresury obywateli – bo obywatele to idioci, a urzędasy muszą za nich myśleć. Jedną z takich odwiecznych bolączek w(ł)adzy, jeszcze z PeeReLu, były trawniki na nowo budowanych blokowiskach.

    "Głupi" ludzie deptali je na bieżąco, mimo licznych tabliczek zakazujących tego procederu!

    Robią to złośliwie do dzisiaj, gdzieniegdzie te tabliczki się jeszcze pojawiają, nie wiem, czy za to straż nasza dzielna miejska i policmajstry wypisują mandaty, ale bym się nie zdziwił?!

    A chodziło (i chodzi) o prostą kwestię: chodniki, zwłaszcza te z dawnych czasów (ale i teraz jeszcze to się zdarza), były maniakalnie prowadzone pod kątami prostymi! Jak dla robotów. A człowiek, jak zwierzęta i jak prosta woda, czy prąd – wybiera drogę najkrótszą i najwygodniejszą.

    Logiczne.

    Niespodziewanie najprostsze (i jak zwykle najlepsze) rozwiązanie znalazł mer jakiegoś ukraińskiego miasta, który jednego roku posiał masę trawy na takowym osiedlu, a następnego roku kazał położyć chodniki tam, gdzie wydeptano ścieżki.

    I nikt już niczego nie musiał pilnować…

    Teraz zadajcie sobie pytanie: czemu tu się tak ciężko żyje, a większość czuje się uciskana i gnębiona? 

    Ano dlatego, że jak z owymi trawnikami, robi się wszystko wbrew naturze (także ludzkiej), ale w zgodzie z nieżyciowymi fantazjami krawaciarzy zza biurek wielgaśnych, urzędasów zza unijnej tarczy i innych psów systemu oderwanych od rzeczywistości.

1,063 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 54.236.58.220
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code