17 grudnia to czas urodzin mojej chrześniaczki, papieża Franciszka, a także najwybitniejszego snajpera wszechczasów: Simo Hayhy

    Niestety impreza urodzinowa została odwołana z powodu pewnej tragedii, która wydarzyła się tydzień temu. Poroniła siostra matki mojej chrześniaczki. O tyle to tragiczne, że był to koniec ciąży i z poronienia zrobił się w sumie normalny pogrzeb.

    Smutne i wstrząsające.

    W takich wypadkach co poniektórzy mają w zwyczaju pytać, co to za Bóg, co zabija niewinnych, małych i dobrych?

    Powinni umierać TYLKO starcy.

    Co mi już ostro trąci eugeniką. 

    Brutalnie odpowiem: świat byłby nudny i bezsensowny, gdyby wszyscy umierali osiągnąwszy limit (na przykład ustalony przez ZUS), tudzież istnienie, lub nieistnienie Boga byłoby udowodnione.

     Już w tej chwili na postępowym zachodzie śmierć omija się tak szerokim  łukiem, że nikt nie odbiera zwłok z kostnic, starcy dożywają swych dni w przytułkach (dokańczani eutanazją, gdy uprą się żyć za długo), cmentarze zieją pustką (uwielbiam łunę zniczy na swojskim, polskim, cmentarnym poletku, po zmroku), a młodzież żyje fantazyjnie, zdziwiona tylko, że ktoś od czasu do czasu znika na wieki.

     Powiem szczerze: nie wiem, jak TAM jest, nie wiem jak wygląda boska sprawiedliwość. Nikt tego nie wie, ale wierzę że to wszystko ma sens i wierzę, że istnieje coś takiego jak sprawiedliwość.

     Najważniejsze jednak, że wierzę. Bo gdybym wierzył tylko w to co widzę, to byłbym ubogi, smutny i durny jak zwierzę… 

951 odsłon(a), 2 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 18.206.175.155
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code