To słynny cytat niejakiej Elżbiety Bieńkowskiej. Baba owa została wicepremierką i według tego, jak ją przedstawiały media, miała być wręcz nadpolitykiem, kimś tak idealnym na tym stanowisku, że sam terminator by nie dał rady! Normalnie pełny profesjonalizm, zawodostwo i doskonałość w każdym calu!

       Tyle, że spierdoliła tą propagandową fasadę niemal na wejściu i jak zwykle u polskich polityków, wyszło z niej zwyczajne chamstwo, prostactwo, obłuda, głupota, lenistwo, próżność i jeszcze parę innych, negatywnych cech charakteru. 

      No jak to u polskich polityków. Tradycja taka.

      Sprawa owa dotyczyła nadzwyczaj ostrej zimy, która nadzwyczaj łatwo wykończyła nadzwyczaj tępe kolejarstwo.  

      Ale ta zima to był wyjątek. Wystarczy spojrzeć za okno, by stwierdzić, że zamiast czerwca, mamy co najwyżej kwiecień. Tegoroczna zima też się nie popisała i ostro nie przyłoiła, więc mieliśmy letnią zimę i szykuje nam się chłodne lato.

      Według jednych, to skutek ocieplania się klimatu, według innych wręcz przeciwnie – ochładzania.

      A prawda, tradycyjnie, leży po środku.

      Klimat, jak zwykle w SWYCH dziejach, się rozchwiał i – tym razem – wyrównał. Regularnie dochodziło i będzie dochodzić do zlodowaceń i ociepleń, a człowiek, jak dotąd, nie osiągnął takiej mocy sprawczej, by temu zaradzić. Oczywiście lokalnie można sobie sprawić smog, skażenie chemiczne, czy radioaktywne, ale w skali globalnej to bez absolutnego znaczenia!

      Z jednej strony, można tą popierdółkę za oknem polubić: lepsze to od postępującego lodowca, czy pięćdziesięciostopniowych upałów. Z drugiej strony jednak przykro, że cały rok wygląda tak samo: czyli chłodno, szaro i mokro.

     Szkoda tylko szykujących się imprez na świeżym powietrzu, turystyki nadmorskiej, tudzież nadjeziorowej (ta woda NIGDY nie zdoła się ogrzać), czy właścicieli odkrytych basenów. W tak zastanej sytuacji, szykuje się to raczej na nieuchronną klęskę kulturalno/turystyczną.

     No ale taki mamy klimat…

698 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 54.89.187.28
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code