W warszafce bywam przynajmniej raz w rocku. Na koncertach. Innego wyjścia nie ma – tam zjeżdża zwyczajowo najwięcej ciekawych zespołów. W tym kryzysowym sezonie byłem tylko raz w tym porażającym mieście – na Depeche Mode, no ale sytuacja na szczęście się poprawia i na takie na przykład Primal Scream wpadnę na miejscu, w Gdańsku 29 listopada. Co i rusz coś ciekawego występuje na miejscowym stadionie, lub hali, więc jest git.

    Żeby była jasność: NIE CIERPIĘ WARSZAWY!

    Opisałem to gdzieś na tych stronach, ale powtórzę i wytłumaczę:

http://zyciejestzabojcze.bloog.pl/

http://typnegatyvny.blog.pl/

    To miasto zostało zabite na amen w 1944 roku. Razem z mieszkańcami. Od tego czasu to pastwisko pełne napływowych baranów. Poszatkowane nieprzebytymi alejami, rozłożone ponad miarę, pełne niepotrzebnych parków (zimna wojna i plany rozproszenia podmuchu atomowego), wypełnione betonowymi wieżowcami w samym centrum (!), ale najważniejsze jest to, że straciło ono nieodwołalnie swoje Genius Loci. To miasto nie ma ducha! Jest pozrastane bez sensu po swej zagładzie, niczym Frankenstein.

    Nie ruszałbym tego tematu, ale wczoraj słuchając trójki, jakiegoś benefisu, czy cuś, oprócz samozachwycającej się śmietanki z owej warszafki, niejaki Soyka zaśpiewał znowu coś o tym potworze. Jak słyszę kolejną piosenkę o tym mieście, to mi się kruszą zęby. Zachwycał się nim Niemen, śpiewało Lady Pank, T Love i cały szereg innych platfusów…

     Czy oni się stamtąd nie ruszają?!

     Czy oni nie czują tego co ja, widząc każde inne miasto i porównując je z tą bezduszną atrapą, by się nią wciąż zachwycać?! 

      Nie ogarniam tego!

      Nawet zburzony doszczętnie przez sovietów Gdańsk, pozbawiony rdzennej ludności, a zastąpiony inną, zachował tego ducha. Nie trzeba wychwalać pod niebiosa jego piękna, śpiewać tandetnych pieśni, by czuć się w nim dobrze.

      Więc po co w tak prymitywny sposób ożywiać zwłoki, zwane ongiś Paryżem wschodu?

1,091 odsłon(a), 2 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 52.91.39.106
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code