Oto kolejne święto z pały wzięte, wymyślone w ciepłych Włoszech, ale po latach krytycznego nastawienia zmieniłem pogląd na tą sprawę. O czym później.

    Jest sporo organizacji zrzeszających przedsiębiorców, biznesmenów i ekonomistów teoretyków bez realistycznego pojęcia o życiu zwykłych ludzi, którzy najchętniej polikwidowaliby wszystkie święta i dni wolne – bo to szkodzi gospodarce! Bo trzeba pracować, bo PKB samo nam nie urośnie! Ja tam najchętniej co miesiąc widziałbym jakieś konkretne święto, a za pracę w weekendy i nadgodziny (święte 8 godzin pracy, 8 godzin odpoczynku i 8 godzin snu) ścigałbym bezlitośnie! Uwierzcie mi – ekonomia by od tego nie ucierpiała! Pracy i tak nie ma, a jak jest to na ogół beznadziejna, bo te lepsze etaty pozajmowali krewni i znajomi królika. 3 miliony emigrantów zarobkowych mogłoby o tym mówić długo, boleśnie i rozwlekle.

     A Sylvester? Kiedyś chętnie widziałbym go na przykład w czerwcu. Wtedy gwarantowany byśmy mieli karnawał w Rio! Polacy, wbrew pozorom, mają taką mentalność, że zabawę ciężko by było zatrzymać w jeden dzień. Ale niestety ów koniec rocku wypada w końcu szarego, zimnego i smutnego grudnia. Na ogół nie ma wtedy jeszcze siarczystych mrozów, na ogół piździ, a z nieba pada jakaś wilgotna melasa. Nic tylko się pochlastać!

    I wtedy właśnie mus medialno/społeczny każe nam ruszyć znudzone dupsko i pójść w tany. Nawet jeśli ktoś złośliwie postanowi przespać tą noc, to i tak zbudzi go o północy kanonada fajerwerków i wrzask podpitego towarzystwa.

    I słusznie!

    Po latach obserwacji doszedłem do wniosku, że właśnie w tym smutnym momencie potrzebny jest taki masowy ruch imprezowy i całe to ogólne wariactwo.

    A to wszystko po to, by choć na moment zapomnieć o tych smutnych okolicznościach przyrody i móc dociągnąć do wiosny.

    Więc szampańskiej zabawy w ten najsmutniejszy przyrodniczo dzień w rocku!

     Do tańca ludu przygnębiony!

663 odsłon(a), 2 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 18.206.175.155
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code