Ogromna część naszego społeczeństwa charakteryzuje się kompletnym egoizmem, nie wychodząc dalej, niż poza czubek własnego nosa. To są te stare wrzody PeeReLu, które zasadniczo wegetują, nieświadomie czekając na smierć, moje, średnie pokolenie, które błąka się po tej łez krainie, nie wiedząc już co jest grane? No i ci najmłodsi, którym wszystko dynda i powiewa, byleby nikt ich nie odciął od używek, netu i sexu.

     Wszyscy wiedzą że jest źle, ale ci starzy nie chcą się angażować w cokolwiek, co ich osobiście nie dotyczy – tak ich skrzywił stary system, że już nigdy nie poczują takiej potrzeby. Nie czuli jej zresztą nawet w 1989 roku, kiedy to system wręcz domagał się ich działania, dla uwiarygodnienia swojego "upadku"! Jak na to teraz patrzeć z dystansu, to komunizm upadł wręcz śmiesznie (w tym kraju oczywiście)!

     Moi rówieśnicy nie mają tyle siły, by nawet określić: czemu tak jest? Oni wciąż coś kombinują, byleby nie zostać nieudacznikami, przekonani, że wszystko gra, tylko oni za słabo się starają. Wciśnięto im kiedyś ideę wyścigu szczurów i tak już im zostało…

     Młodzi mają jeszcze nadzieję na przyszłość, która jednak szybko mija, więc zalegają bezczynnie, korzystając z młodości.

     Wszyscy więc mijają się pojedyńczo, żyjąc w złudnej nadziei, że bedzie dobrze i ktoś inny to dobro dla nich (i za nich) załatwi. Lokalnie i globalnie.

     Paradoxalnie, grupą która jest najbardziej zwarta, zorientowana w obłudzie systemu, społecznie zaangażowana i ma jeszcze ochotę o cokolwiek walczyć, są kibice (dawniej – kibole)!

     Dlatego też wzbudzają tak wielkie, paniczne wręcz przerażenie wśród rządzących, eutelygencji i mediów.

     Gniew świadomego, silnego tłumu, zawsze budzi trwogę wśród zdegenerowanej władzy.

     I w nich jedyna nadzieja…

  

1,078 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 3.235.78.122
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code