Lada dzień Rosjanie otworzą drugie u siebie Igrzyska Olimpijskie. Pierwsze nie wyszły im za dobrze, ponieważ zostały zbojkotowane przez świat cały, za prowadzoną natenczas wojnę w Afganistanie. 

    Słusznie zresztą. Szczytna, acz utopijna idea igrzysk zakłada wstrzymanie działań wojennych na czas ich trwania. Rosjanie to olali, więc olano i ich!

     W czasie olimpiady w Pekinie, Rosjanie jakby nigdy nic najechali Gruzję! Zrobiło się niesmacznie, ale nie zdecydowano się na jakieś bojkoty i protesty.

     Teraz  przy granicy z Gruzją, niedaleko od Czeczenii, ogólnie w gorejącym od konfliktów rejonie Kaukazu, postanowili znowu popisać się przed światem, zmurszałym ze starości cyrkiem o skrócie IO. 

    Próbne zamachy już miały miejsce w Wołgogradzie (dawniej Stalingrad). Zabezpieczenie imprezy będzie w niesamowitej skali. Ale to nic nie da. To nie jest kwestia tego: CZY, ale KIEDY coś pierdzielnie w Soczi! I co to będzie? Bo jeśli zwyczajna bomba, czy atak jak ten w Monachium w 1972 roku, to trudno – ktoś zginie, ale życie będzie trwać dalej.

     Ja się jednak spodziewam większej akcji w stylu chociażby ataku chemicznego, czy bomby atomowej (tak! do dziś Rosjanie nie mogą się doliczyć paru bomb!). A fantazję tamtejsi bojownicy mają. Udowodnili to, wysadzając w powietrze niejakiego Achmata Kadyrowa . Co z tego, że ochroniarze skrzętnie wszystko sprawdzili? Bomby nie mogli znaleźć, bo została wmurowana w trybunę honorową, podczas budowy stadionu…

     Tak więc kto ma rozum, niech się trzyma z daleka od tamtego rejonu w czas igrzysk!

934 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 3.238.96.184
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code