Bank szwajcarski uwolnił kurs swojej waluty, co zaowocowało jej nagłym wzlotem…
… i sraczką jegomości, co wzięli kredyty w owej walucie.
Jakim trzeba być: łosiem/ciołkiem/matołem/debilem/gamoniem/tudzież podobne, by w kraju o nieustabilizowanej, biednej gospodarce, brać kredyt w walucie jednej z największych potęg gospodarczych?!!!
Odwrotnie to rozumiem: zarabiasz w dobrej walucie, a kredyt spłacasz w czymkolwiek, co może tylko z dołu patrzeć na twoje zarobki.
Złoty biznes!
Ale nie! Masa Polaków pobrała owe franki na „swe” domki i co chwilę biadolą, gdy owy franek szybuje w górę.
Mi brakuje słów na taki imbecylizm (to zdaje się, ostatnie stadium upośledzenia umysłowego?)!
Wystarczy tylko elementarna logika i inteligencja, by wiedzieć, że branie kredytu w walucie (owych frankach znaczy), która NIGDY nie poleci w dół, w kraju, w którym może się zdarzyć wszystko, a zarobki śmieszą cywilizowany świat, jest zwykłą…
No i tu mi brakuje słów.
A państwo nasze litościwe i media usłużne, bronią tych gamoni.
To tak, jakby samobójcy rzucającemu się pod pociąg, wypominano tylko to, że zły pociąg nadjechał i go rozkawałkował. A wina oczywiście była po stronie maszynisty (bo po co jechał?).

1,697 odsłon(a), 2 odsłon(a) dziś

Jedna odpowiedź na „Frajerzy franka”

  • Brakuje tutaj niestety analizy z drugiej strony. Banki są kojarzone jako instytucje zaufania publicznego, pewnie dlatego, że same reklamują się w taki sposób, żeby wzbudzać zaufanie oraz dzięki KNF, która powininna kontrolować działanie banków. Dzięki temu ludzie ufają bankom. Absurdalne, ale prawdziwe. Do tego dochodzi jeszcze znikoma wiedza finansowa przeciętnego Polaka i mamy gotowy przepis na tragedie. Czy frankowicze są winni? Tak. Czy banki to złowrogie korporacje z nieograniczonymi zasobami, cały czas kombinujące jak zarobić na niewiedzy ludzi? Tak. Dlatego upraszczanie tragicznej sytuacji tylko do winy frankowiczów jest liźnięciem tematu i wygłoszeniem trochę oklepanego twierdzenia, że sami są sobie winni… Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana.

    Z bankami powinni zrobić to co na Węgrzech.

    Oceń: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 3.238.132.225
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code