W moim wesołym jak pi…zda mieście, od paru lat odbywa się konkurs muzyczny, dla nieznanych, w zasadzie amatorskich kapel. Nagrody, jak dla takich kapel, są całkiem spore. Z publiką bywa różnie – ale o tym potem.

      Tym razem kapel było tyle, co kot napłakał (na palcach jednej ręki by to można policzyć). Widzów (i słuchaczy) tyle samo, ale skupmy się na konkursie.

      Na te pięć zespołów, najbardziej wartymi wzmianki był pierwszy i ostatni. Pierwszy, jakby koty owe nie płakały, zwano Psami, ostatnim była jakaś białorusko/polsko mieszanka, grająca totalną rozpierduchę i tak samo zachowująca się na scenie (a jechali wprost z Białorusi i stali na granicy 6 godzin!).

      Pomijając niedoskonałości techniczne, te dwa zespoły powinny zdystansować resztę i zgarnąć pulę, za samą chociażby energię…

      …ale nie. 

      Trend jest teraz taki, że żury wszelkiej maści, oceniają zespoły TYLKO I WYŁĄCZNIE za technikę.

       Takie mast bi de miusik/idol/jakieś tam faktory i tym podobne.

       Nie liczy się energia, serce, pomysł…

       …więc miejsce na podium, jak zwykle, zajęli skrzeczący po angolsku (czyli do nikogo) ciotopedzie.

       Ale po co komu taka muzyka?!

       Już nie mówię o buncie – bo już na niego nie liczę. Chodzi o samą energię. A tu chyba wszystkim tym jurorom, krytykom i im podobnym, zależy chyba na tym, by ową energię zniwelować do zera.

       I nagradzać jęczymordów.

       Sprawę znienacka uratował Kult, który równie znienacka zapełnił amfiteatr tłumem luda i tradycyjnie rozpieprzył wszelkie dylematy techniczne swoją energią.

       Oni mają farta. Wtedy, gdy zaczynali, wystarczyło w miarę sprawnie zaryczeć, by stać się legendą – ponieważ wtedy chodziło o energię.

        Teraz wszyscy stawiają na otoczkę, nie na rdzeń, więc jest jak jest…

        I chyba inaczej już nie będzie… 

        Dopóki jakaś siła wyższa, z wyższych nadajników, nie skończy ładować umysłów kreujących i spożywających kulturę, ubogą w składniki odżywcze papką komercyjno/nijaką…

1,254 odsłon(a), 2 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 2
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 3.238.96.184
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code