Walka o fotelik prezydencki rozegrała się  jakiś czas temu. Na finiszu, tradycyjnie, znalazły się dwa barany z przodujących partii. Ten poprzedni był tak przyspawany do owego stolika, że ze zdziwieniem stwierdził, iż czas się wyprowadzić bez mozliwości odwrotu, drugi naobiecywał tyle, że budżet kilku najbogatszych państw by tego nie wytrzymał…

      …i wygrał!

      Żeby było weselej w tym naszym przaśnym państwie, od razu praktycznie zaczęła się kampania parlamentarna. Więc ostatnimi dniami, zaczęły popylać po kraju naszym, dwie zastępowe owych baranów: jedna busem po wygranym prezio, druga za frajer (państwo – czyli my – płaci), tandetnym, wielokrotnie przepłaconym (kolosalne łapówki), w spierdolonym za GRUBE pieniądze spierdolino.

      O ile ta pierwsza przypomina swego władcę i wali banały bez pokrycia, ku uciesze gawiedzi (normalka w polskiej polityce – ciemny lud to ZAWSZE kupi), to druga (premierka cokolwiek!) przekroczyła wszelkie granice absurdu, obłudy, chamstwa i głupoty.

       Podobnie jak poprzedni prezydent, przypomniała sobie nagle, że oprócz polityków, są ludzie, którzy ich wybierają i opłacają - nazywają się obywatele. I dawaj popylać po całej Polsce, jak długa i szeroka (na nasz koszt – żebyście nie zapomnieli!), by ujrzeć te dziwne stwory i ich przekonać do siebie i swojej drużyny.

       Co przy licznej liczbie idiotów w społeczeństwie, ma szanse powodzenia. Z drugiej strony, prezes jej przeciwniczki, jest tak oderwany od rzeczywistości (czyli normalnego życia), że wypuszczony samopas, zginąłby za najblizszym zakrętem.

       Ogólnie, "nasza" elyta polityczna jest w większości tak wkręcona od lat w to życie polytyczne, że o życiu gminu wie tylko z wiadomości televizyjnych – czyli z niczego.

       A ten ciemny gmin znowu wybierze mniejsze jakieś zło (?!), coraz głębiej pogrążając się w bagnie wegetacji.

       Zamiast, po prostu, pozbyć się pasożytów…

967 odsłon(a), 2 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 2
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 3.238.96.184
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code