Nie kumam ludzi, którzy robią sobie pod górkę, wyprowadzając się na jakieś zadupie i jeszcze biorą kredyt na mieszkanie w koziej dupie?!  

    Wiekszość z nich mimo to pracuje w mieście, tracąc średnio po 2 godziny w jedną stronę na dojazdy do swojej wymarzonej firmy (jak nie więcej!)…

    Jakby ich nie pytać, to dumni są ZAWSZE ze swojego stanu posiadania (mimo że na kredyt, albo za szmal starych), pysznią się swoją "karierą" w ponadnarodowych korporacjach (mimo że są tam tylko pachołkami do wykonywania rozkazów właścicieli), lub dostają extazy z powodu pierdzenia w urzędnicze stołki.

    W PeeReLu całe polskie wieśniactwo zasuwało masowo w miasta, do betonowych, postmodernistycznych szkaradełek pomysłu Le Corbusiera, by się odchamić i wymieścić. Wyszły z tego regionalne slamsy na miarę naszego klimatu. W dodatku z żałosnymi burakami je zamieszkującymi.

   Ich potomkowie wpadli w odwrotną tendencję i podświadomie wracają w swój wrodzony ekosystem: czyli między pola, bagna i lasy.

   Oczywiście oficjalnie to ludki eutelygentne, kulturalne i światowe! 

   Tyle że mieszkają tam, gdzie psy dupami szczekają – czyli w rodzinnych stronach swoich leśno/polnych, słowiańskich przodków…

    Ich rodziciele pozostali jednak w mieście, mają tendencję do uprawiania areału żywieniowo/pijackiego w centrach wielkich miast, co zwie się powszechnie: ogródkami działkowymi. Janusze rocznik czterdziesty piąty, bronią tych płachetek ziemii uprawnej (czasem z gdaczącymi kurami i chrumczącymi świnkami – zawsze ze szczekającymi psami!) za wszelką cenę, mimo że urbanistycznie, podobnie jak owe blokowiska, te minifarmy w centrach miast, robią razem apiać urbanistyczny Afganistan z miast poskich!

   Także od teraz żądam rodowodu od każdego, kto będzie się popisywać swoim mieszczaństwem, lub wywyższać swoją (powszechną w tandetnym, polskim konformiźmie) elitarnością!

   80 % mieszkańców krainy nadwiślańskiej starannie upycha wciąż wyłażącą z butów słomę i maskuje drogimi perfumami, jebiący od nich na hektary odór gnojowicy…

1,582 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 3.238.96.184
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code