Jeśli komuś na podstawie tytułu przyszły jakieś świństwa do głowy, to się zawiedzie – bo nie o tym. Chociaż, jak powiadają, poranny sexik jest najlepszy, ale co mi tam, staremu kawalerowi o tym wiedzieć…

         Chodzi mianowicie o Prawa Murphy'ego, które zakładają, że wszystko co ma pójść źle… tak idzie!

         Zauważyłem, że przycinanie trawy zawsze odbywa się tak między godziną 7, a 8 rano… a potem cisza! Jakby po złości nie chciano dać spać tym, co po nocnych zmianach, czy innych imprezach.

        Dziś właśnie w tym przedziale czasowym, jakiś budowlaniec uparł się, by spalinowym, maxymalnie hałasujacym sprzętem, pociąć płyty chodnikowe, układane pod moim blokiem… a potem już go nie było słychać! 

       A do czego owe płyty?

       Ano zarząd spółdzielni wymyślił sobie, by ocieplić podstawę mojego (i dwóch innych naraz) bloków. Widać zapomnieli o tym szczególe, przy poprzednim, niedawnym remoncie. Więc teraz rozryli wszystko dookoła, łącznie z ogródkami, niedawno wsadzonymi krzakami, itp.

       Oni (znaczy spółdzielnia) uparli się, by ciągle remontować to betonowe osiedle. Tyle że robią to w sposób nonsensowny i upierdliwy. Wic polega na tym, że w administracji siedzą paniusie, które z nudów i nadmiaru spóldzielnianych pieniędzy, wymyślają dla wynajętych firm coraz to nowe zadania. Pomijam już możliwe machlojki w momencie wynajmu owych firm, słabo opłacanych muminków, którzy to wykonują i czasu realizacji tych bzdur (miesiąc trwa, jak ryją wokół mego bloku).

       Chodzi o to, że owe spółdzielniane działania, to komuna w pełnej krasie!

       Tyle, że teraz zasilana pieniędzmi z czynszów.

       A takich rodzynek z czasów PeeReLu, wbrew pozorom pozostało jeszcze sporo.

       I niech mi ktoś powie, że tu jest kapitalizm?

       No bez jaj!

1,068 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 34.228.229.51
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code