Półtora tysiaca lat temu, w 406 roku, podobno w noc sylwestrową, po wyjątkowo zamarźniętym Renie, który był naturalną granicą Cesarstwa Rzymskiego, przeprawiły sie tabuny róznych plemion barbarzyńskich (głównie germańskich). To był początek nieuchronnego już upadku Imperium Romanum, albowiem stało się to imperium, w tym momencie, początkiem Europy narodów. W 410 roku Wizygoci pod dowóctwem Alaryka, splądrowali Rzym, co było naturalną koleją rzeczy, ale dla mieszkańców ówczesnego świata było to szokiem niewyobrażalnym! Nikomu nie mieściło się w głowie, że tak potężna stolica, tak potężnego imperium, z tak ogromnymi murami, może ulec barbarzyńcom!

       No nie uległa… Znudzeni, wkurzeni zgnilizną i niemocą imperium, mieszkańcy sami otworzyli bramy barbarzyńcom… Cesarstwo już od lat toczył rozkład ekonomiczny, moralny i militarny. Społeczeństwo albo popadło w hedonizm, albo w fanatyzm religijny, normalnych pozostało niewielu. Władcy skupiali się tylko na utrzymaniu władzy, bo co parę lat ich mordowano i zastępowano nowymi. Reformy były wykluczone, bo nie miały szansy na wprowadzenie. Odwrót był niemożliwy i 66 lat później cesarstwo przestało istnieć formalnie i zaczęło się tysiącletnie średniowiecze.

         Nie przypomina wam to czegoś?

        14 lipca 1789 roku, wkurzony lud Paryża zdobył opustoszałą Bastylię.

        Przyczyną ich wzburzenia był kryzys, nieurodzaj i widmo głodu. Co na to bogaci arystokraci i para królewska? Ano plebs ich nie obchodził, a Maria Antonina na sygnał, że nie ma chleba, odparła by lud głodny jadł ciasteczka…

        Jakiś czas później cała ta czereda z rodowodami potraciła głowy, a obsługiwana przez fanatycznych, postępowych morderców gilotyna, zaczęła ciąć z takim impetem, że z braku wysokourodzonych, Jakobini ścinali się nawzajem – jak to w rewolucji. Przy okazji tak nienawidzili chrześcijaństwa, że zorganizowali regularne ludobójstwo w Wandei. Lud zbuntowany odszedł na dalszy plan.

        No ale wcześniej odbył się marsz kobiet na Wersal!

        Czy naprawdę wam to czegoś nie przypomina?!

        Przed I wojną światową Rosja była najbogatszym (tak!) państwem świata, sęk w tym, że podobnie jak we Francji przedrewolucyjnej, obywatelami z pełnią władzy, pieniędzy i samozadowolenia była tamtejsza arystokracja. Car był miękką cipą, wszystkim sterował słynny Rasputin. Chłopi i robotnicy byli tylko podludźmi do orki i walki. Wojna to zmieniła. Rosjanom nie szło za dobrze, pogłębiał się kryzys, znowu nadchodził głód… Bolszewików jeszcze nie było.

       Pierwsi zbuntowali się marynarze z Kronsztadu. Chodziło tylko o gnębienie ich przez arystokratycznych oficerów – więc ich zlikwidowano (fizycznie) i rozpoczęła się, ot tak, oddolnie, rewolucja. Tworzono nowy rząd, Rosja zmierzała ku demokracji… i w tym momencie Niemcy wysłali tam Lenina, władzę przejęli bolszewicy, rozpoczęła się wojna domowa, terror i głód, które to pochłonęły tak z 20 milionów luda. Potem był Stalin, II światowa i tak jeszcze dodatkowe 50 milionów minus. No i totalitaryzm.   

       O likwidacji chrześcijaństwa chyba nie muszę wspominać?

       Lud prosty znowu był w ciemnej dupie.

       Macie jakieś skojarzenia?

       Bo ja tak.

       Mamy hiperbogaczy, jak Jeff Bezos, który zaraz dociągnie do biliona dolców (!), mamy hiperbiedotę, która dla niego zatyrowuje się na śmierć, mamy swoich Kulczyków, Krauzów, Gudzowatych, itp.

       I mamy lud który buzuje.

       Ale teraz, dla odmiany, to bolszewicy feminonazistki/LGBTowcy/namiętni miłośnicy czarnych (to w USA) są na czele.

       Lud zbuntowany tylko do nich dołącza. Bezmyślnie na ogół, bo kierują nim tylko uczucia. Ze szczególnym uwzględnieniem wkurwienia.

       Zamiast wojny jest jakiś COVID. Kryzys też jest. Wszystkie składowe prowadzą nieuchronnie do kolejnego przewrotu.

       Tylko że w tych medialnych czasach, tak na odwrót, od razu zaczyna się od terroru i niszczenia wiary…

       Tej prawdziwej wiary…  

       W imię kolejnej paranoi…

       Powodzenia "buntownicy"!

       Właśnie zostaliście wrobieni!

1,456 odsłon(a), 2 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 3.236.209.138
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code