Jak wiadomo, do pokolenia urodzonego tuż po wojnie (a także w czasie i krótko przed), mam stosunek jak do zanieczyszczeń biologicznych – najchętniej bym to zutylizował w jakiejś oczyszczalni! Zresztą te powojenne głąby sprawiają wrażenie, jakby ówczesne, masowe próby atomowe, napromieniowały im mózgi.

       Najlepsze są te stare, przytępawe ciotki, z ich ulubionymi textami: "A kiedy się ożenisz?", "A kiedy wnuki?", "A kiedy wesele?" itp. Jakby to rozwiązywało wszelkie problemy we wszystkich dziedzinach życia! Jednak według moich obserwacji, jest dokładnie odwrotnie: monogamistyczne, poświęcone związki, najczęściej konczą się katastrofą. No ale tym starym babom, jakoś tak dziwnie wprasowało się w ich ubogie umysły, że celem życia człowieka jest oficjalne połączenie się w parę (najlepiej w jakiejś światyni, w dość dziwnych wdziankach – jak idiotycznie wyglądająca, jednorazowa suknia, w kształcie bezy) i związana z tym całonocna, mocno dziwna zabawa, zwana dalej weselem. Rozumiem, że w PRL alternatywą wesel były rzadkie, wiejskie potańcówy w remizach, tudzież chlanie w jakiejś mordowni, czy domu, ale na Boga – to nie powód, by tak gloryfikować właśnie wesela! Te stare baby uprawiają wręcz kult slubów i wesel.

       Jedna z takich starszych, upośledzonych i ograniczonych kobiet właśnie, mieszka w moim pobliżu, a jej najwiekszym (właściwie jedynym) hobby, któremu oddaje się namiętnie i regularnie, jest, uwaga: oglądanie filmów… z tychże ślubów i wesel! Nieważne czyje, nieważne jak prymitywne, ale ogląda po całości i przeżywa niczym jaki melodramat (lubi puścić łezkę w trakcie). Nocami pewnie ogląda video z pogrzebów – co jej zastępuje horrory i dramaty? 

       To mi wygląda właśnie na ową przypadłość o skrócie WZOM* . Co dziwne, dotyka ona właśnie głównie starsze kobiety, jakby w czasach powojennych zostały spryskane jakimś DDT (wtedy modne było aplikowanie ludziom różnych świństw: doustnie, dożylnie, czy powietrznie). Więc teraz nie potrzeba im niczego, by wprowadzić je w stan euforii – wystarczy ślub i wesele…

1,031 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 2
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 34.228.229.51
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code