Kobiety, jako te stworzenia mające naturalnie wprasowaną funkcję wicia gniazdka, spinę maxymalną uwidaczniają w czas świąteczny, gdzie to Boże Narodzenie (które to z autentycznymi wydarzeniami nie ma nic wspólnego – ale o tym na końcu) zajmuje miejsce pierwsze wśród wszystkich dni w roku.

      No na Wigilię ma być szał i już!

      Tak to mają babska proste.

      Przyznajcie faceci (ci jeszcze istniejący), że dzień wigilijny najchętniej spędzilibyście w robocie i jedynym waszym marzeniem po przyjściu do domu jest zjeście kolacji, zalanie pały i niepatrzenie na ten cały cyrk?

      No nie mówcie, że jest inaczej!

      Bez jaj (nomen omen)!

      Te strojenie, sprzątanie, gotowanie, wałkowanie ciast i inne duperele wywracające domostwo do góry nogami.

     Po co to nam – facetom?! 

     Chociażby mycie okien przedświąteczne na przykład. Co z tego, że w wieżowcowisku, na 10 piętrze się umyje okno? Równie dobrze można by je obsrać na rzadko, potem powiesić się w iluminacji, w pokoju bez firanek - i tak nikt z zewnątrz na to nie zwróci uwagi!

     Później żarcie na siłę, w sztywnej atmosferze, tradycyjne, podhalańskie kolędy z ekranów TV (nagrywane w czerwcu) i wymuszone rozdawnictwo prezentów z dupy i po nic.

    Nie zapominajmy też o karpiku do chwil ostatnich blokującym wannę i tym samym uniemożliwiającym ablucję - dlatego najczęstszym prezentem od Mikołaja są kosmetyki.

     Mikołaja zresztą też już dawno zastąpił jakiś komercyjny, zarośnięty tłuścioch spod znaku megakorporacji rozlewającej jakiś chemiczny ulepek po wszystkich krajach.

     No i sama definicja święta.

     Taka śmierć Chrystusa jest jasno określona i co jakiś czas jej data pokrywa się z rzeczywistością (Święto Paschy).

    Stąd też wyższość świąt Wielkiejnocy nad tymi teraz.

    A to teraz?

    Ano to teraz zastapiło stare, pogańskie święto najdłuższej nocy (przesunięte bezpiecznie dzień dalej)… i za cholerę nie zgadza się z opisem Narodzenia Pańskiego!

     Więc tak. Media doniosły, że w tym tygodniu śnieg spadł w Algierii. Śnieg w tamtych rejonach, o tej porze, jest czymś może nadzwyczajnym, ale nie niesamowitym. W Izraelu zimą może być zimno, chociaż to strefa palmiarska, podzwrotnikowa, ale jednak. 

     A w czas taki pasterze siedzą w domach, a bydło w oborach – jak to chociażby na wymienionym Podhalu. Obecnie badacze Pisma Świętego skłaniają się ku teorii, że cała akcja miała miejsce wiosną, ewentualnie wczesnym latem. Rok Jego narodzenia jest taką zagadką (+/- 5 lat od Narodzenia Chrystusa), że nikt już tego nie rusza.

     Urodził się ów czczony jako biedaczysko w stajence…

     Przypominam, że przybyli do Betlejem na spis powszechny i tłok musiał być jak na Euro 2012 w Gdańsku, więc znalezienie wolnego hotelu (jakkolwiek się to tam wtedy nazywało) graniczyło z cudem. Rezerwacje przez neta odpadały, więc nocowali i tak w sumie nieźle (w cieple i pod dachem).

     A ta mityczna bieda Jezusa? Przecież, jak jego ojczym Józef, był cieślą! To do dziś dość intratny i wystarczający na co najmniej porządne przeżycie zawód (to słynne darcie szat i gra o nie w kości przez rzymskich wartowników – o zwykłe łachy z lumpexu by tak nie grali).

     Więc nie był biedny, przez niedopatrzenie nie załapał się na urodziny w porządnym miejscu (do dziś kobiety rodzą w taxówkach, czy samolotach – co im zapewnia dożywotnie darmówki w tychże). 

     Był konkretnym gościem urodzonym w niespodziewanych okolicznościach wczesną wiosną…

     Więc co my do cholery teraz świętujemy?!

 

 

"Największa hańba – nie móc się za dobro otrzymane odpłacić."

                                                                               Sokrates

839 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 34.228.229.51
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code