Dyskusje, wymiana poglądów, zwłaszcza w Polsce (niestety muszę znowu to zaznaczyć), odbywają się na zasadzie zero-jedynkowej. Mianowicie tu zasadniczo jedna strona zazwyczaj chce mieć rację… ba! Ona ją ma bez względu na argumenty! Jak nie ta jedna, to druga ciśnie. Często też obydwie strony naraz "wiedzą lepiej" – wtedy jest cokolwiek ciekawie, ale i tak niepotrzebna agresja, stres i spina wykluczają sens owego, teoretycznego dialogu.

       No tak to nie dochodzi się do niczego!

       To nie dotyczy tylko – jakby ktoś sobie wyobrażał – sporów na antenach wszelakich, ale także, a i przede wszystkim, spotkań zwyczajnych, międzyludzkich.

       No jakże zbyt często natyka się bezpośrednio na typów niereformowalnych, nieprzegadalnych, którzy za swą rację są gotowi zabić, a już na pewno nie dadzą sobie jej wyrwać.

       Mają takie, a nie inne poglądy i równie trudno je naruszyć, jak bunkier z fundamentami! 

       No tu nie chodzi o wyrywanie – bo to nas stawia po stronie przeciwnej do zera – czyli jedynkowej, co też jest częste jak próchnica. Chciałby się taki człek spolegliwy dostać do bunkra – a tu ostrzał! Mentalna agresja jest tu tak ogromna, że większość zwyczajnie leży przy ziemii, czekając na wynik i nie wtrąca się w walkę (to zdaje się wersja: 01). Kwestia tej zatwardziałości też nie ma związku z opcją polityczną, bo ci z teoretycznego prava (mohery) i leva (lemingi) są tak samo porypani w bluzgowym ostrzale na sam się, co i tłum oddolny w innych kwestiach na swoim poziomie (pytanie: co ten poziom wymierza?).

        Co dla obserwatora z boku jest nad wyraz ciekawe, czasami śmieszne, ale zazwyczaj smutne.

        Bo zamiast na ludzi, trafiamy na kamienie.

        Różnie wyrzeźbione, różnie pomalowane, ale to tylko kamienie…

        I równie dobrze możemy gadać do kamienia, co on grzmieć na nas.

        A tak się społeczeństwa i cywilizacji nie tworzy.

       

   

    "Gmin nie lubi odchyleń od normy."

                                                   Witold Gombrowicz

1,375 odsłon(a), 1 odsłon(a) dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategorie
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Stronę odwiedziło
000000
Dzisiaj :
Wczoraj :
W tym miesiącu :
Obecnie online :
Twoje IP: 3.235.78.122
Kontakt
Your name
Your email
Enter your message
Enter below security code